PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36234}
6,1 302
oceny
6,1 10 1 302
Żona i nie żona
powrót do forum filmu Żona i nie żona

Żabczyński

użytkownik usunięty

gra w tym filmie ?

użytkownik usunięty

Oglądałam ten film , i nie wypatrzyłam Żabczyńskiego. Ale kopia była straszna, bardzo poucinana...

Według Pana Stanisława Janickiego, Aleksander Żabczyński grał w tym filmie. Może Żabczyński grał w tych scenach, które [tak jak mówi Menijna] zostały poucinane.

Maargo

Żabczyńskiego nie ma. Być może to zwykła pomyłka (w ówczesnej brukowej prasie filmowej często pojawiały się setki "sensacyjnych" informacji na temat zapowiadanych filmów ale większość z nich mijała się z prawdą). Istnieje też możliwość, że rzeczywiście miał zagrać
w tym filmie ale zdjęcia przerwał wychuch wojny. Cóż... film został zmontowany przez Niemców już podczas okupacji.
Udało się ułożyć logiczną opowieść, chociaż przed wrześniem 1939 filmowcom udało się zrealizować tylko 50/60% materiału.

MrDeszczowy

Myślę, że pan Janicki się nie mylił mówiąc, że Żabczyński zagrał w tym filmie. Na potwierdzenie przesyłam program do filmu, na którym widnieje jego zdjęcie: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/386231_252371314814209_2160 38595114148_764989_1579491091_n.jpg

Maargo

http://www.nitrofilm.pl/strona/lang:pl/filmy/film_info/43/.html
Plakat jest też tu i jest napisane, że Żabczyński gra Rogera (albo coś w tym rodzaju)

ocenił(a) film na 7
nowotworek123

Ale zwróćcie uwagę, że na tej ulotce, gdzie Żabczyński występuje w roli Rogera, jako odtwórca roli Geista wymieniony jest Jerzy Leszczyński - a przecież w roli tej wystąpił ostatecznie Samborski. Widać to jakaś wczesna wersja obsady - a biorąc pod uwagę, że ulotka przedstawia najważniejsze postaci filmu, uderza brak Duvala granego przez Syma. Moim więc zdaniem pierwotna postać Rogera (Żabczyński) w faktycznie nakręconym filmie zastąpiona została Duvalem (Sym).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones