PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36234}
6,1 302
oceny
6,1 10 1 302
Żona i nie żona
powrót do forum filmu Żona i nie żona

Przeczytałem, że film miał premierę w 1941 r. Stefan Hnydziński, odtwórca postaci Wojnickiego wg filmwebu zmarł (zginął?) w 1939 r. Ktoś wie, kiedy kręcone były zdjęcia, czy wszystkie sceny zostały nakręcone i jakie były losy tego filmu do czasu premiery?

ocenił(a) film na 7
topfame

Przeczytałem na jakimś forum, że nie wszystko nakręcono i finalny film zmontowany został z tego, co było. Zresztą to raczej widać - film jest krótki, a fabuła mocno kulejąca, żeby nie rzec niekompletna.
Jako ciekawostkę mogę za to dodać, że willa, która zagrała w filmie rolę należącej do Geista "Szarotki" w Konstancinie, faktycznie znajduje się w Konstancinie-Jeziornej, na rogu ulic Piasta i Piłsudskiego.

ocenił(a) film na 7
Jeembo

dzięki:) Pasjonujące są losy tytułów kręconych przed wrześniem '39 z premierami w latach okupacji. Z tego co mi opowiadano, na niektóre filmy tworzyły się niebotyczne kolejki. Powojenna propaganda trochę wypaczyła fakty. W naszej świadomości chodzenie do kin i teatrów "za Niemca" było zakazane. Owszem, AK próbowała odwodzić społeczeństwo. W rzeczywistości sporo dorosłych, a przede wszystkim młodzieży gremialnie brało udział w seansach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones