PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491610}
6,5 7 609
ocen
6,5 10 1 7609
4,7 3
oceny krytyków
Handlarz cudów
powrót do forum filmu Handlarz cudów

Początkowy pomysł dobry, szykuje się ciekawy film drogi, a tu... figa z makiem. Niestety po kilkunastu minutach zaczyna się typowe polskie bagno czyli ulubiony temat polskich filmowców - CHLANIE, CHLANIE, PATOLOGIA, CHLANIE.

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

Widocznie nie rozmumiesz tego filmu jeśli tak twierdzisz

SensationTMF

Może rozwiń swoją "wypowiedź".

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

Pokazuje polską mentalność w 100% i świetnie jest to pokazane w tym filmie. Proste.

SensationTMF

nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz, ale patologia jest mi obca i mentalność polaków widzę przez inny pryzmat, a skupianie się na patologii jest... patologiczne

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

Nie pochodze z rodziny patologicznej, a w tym filmie są tematy jakie trzeba poruszać i pokazywać Polakom jacy są.
A są zaje... wrednym, chamskim i poje... narodem.

SensationTMF

Może nie patologię, ale poczucie skrzywdzenia, niedowartościowania i złości w Tobie zauważam.
W każdym narodzie znajdą się kanalie i ludzie wybitni, nie wolno tak generalizować. Weź pod uwagę to, że ten kraj przez 44 był niszczony przez komunistów a wcześniej przez prawie 150 lat przez zaborców. To i tak cud, że trwaliśmy przy swojej narodowości i tradycjach.
Naród został rozpity (przez sowietów), inteligencja wybita (podczas II WŚ), a teraz się odbudowuje i z czasem będzie coraz lepiej.
Trzeba patrzeć na naszą chlubną przeszłość, a nie grzebać się w patologii jakby tylko ona była obecna w naszym świecie. XVI-XVII wiek i wcześniej kiedy byliśmy potęgą w Europie, okres międzywojenny, w których przez zaledwie 20 lat technologicznie byliśmy liderem świata.
Więcej pozytywów moja droga, spójrz na swoje rodzinne miasto – Mielec. Fabryka samolotów i śmigłowców, luksusowe samochody sportowe Leopard, najlepsze na świecie systemy nawigacji satelitarnej. Naucz się doceniać co masz :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

Jest tez troche prawdy w tym co mówisz, ale ludzie w Polsce sie nie zmienią bo to juz mamy w genach.

SensationTMF

srutututu

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

gadaj sobie co chcesz ale tym co było nie mozna zyć.

SensationTMF

Pseudoautochton w pełni się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o kwestię narodu. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją, a żeby się zmienic trzeba jednak w to wierzyc SensationTMF , nie dziw się , że nie zmienią się, bo jak takich jak ty jest więcej, to nigdy się mentalnośc nie zmieni. Co do oceny filmu, mi się podobał, choc nie to co SensationTMF, film ukazuje owszem wady naszego narodu, ale to nie to jest myślą przewodnią tego filmu. Z resztą ten cał "Polak-alkoholik" jednak się przełamuje i nie mało się poświęca dla tych dzieci ...

ocenił(a) film na 7
FanDobregoKina

Co miałeś na myśli mówiąc tacy jak ja ? Czy ja sie wypowiadałem o kimś w ten sposób ? nie. Mówiłem ogólnie o narodzie. I jeśli ktoś nie widzi jacy są polacy to chyba ma klepki na oczach. I nie gadaj mi głupot ze tacy jesteśmy bo jesteśmy młodym narodem ! Jeśli Polacy by mieli inną mentalność to juz by było o wiele lepiej niz jest teraz. Wyjedziesz do Angli i co słyszysz ? ze Polak okradł Polaka. Takich przykładów jest setki. Mamy taki charakter i to sie juz nie zmieni. I to mnie wkur... A co do mojej mentalności. Jeśli bym miał taką jak mówisz to bym sie tu nie wypowiadał.

SensationTMF

Nie wiem jaki jesteś w życiu prywatnym i nie będę oceniał Ciebie, ale chodzi mi o to, że ludzi mających takie niskie mniemanie o swoim narodzie.... Tak jak wspominał Pseudoautochton- jak ma wyglądac naród w którym w okresie kilku-kilkunastu lat wytępiono wszystkich najwybitniejszych przedstawicieli ... Owszem teraz jesteśmy tacy jak mówisz, ale wierzę, że istnieją też Polacy, którzy jednak mają zasady. A kraju się nie wybiera tak jak matki i ojca się nie wybiera, ale tą matkę trzeba szanowac i kochac za to, że jest twoją matką, chocby najgorszą (a nie mówię, że Polska taką jest) ! A żeby się zmienic trzeba uwierzyc w zmianę i dawac przykład innym!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones